Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-10-16
USD 3,8934 -0,05%
EUR 4,2970 +0,05%
CHF 3,9041 +0,11%
GBP 4,9610 +0,67%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-10-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Szybki kontakt

GetHome.com.pl
ul. Śląska 54/5, 81-310 Gdynia

kom. +48 58 3800880
fax. +48 58 7412946
e-mail: kontakt@gethome.com.pl

Lokalizacja


Wyświetl większą mapę

Dla osób fizycznych

Kredyt hipoteczny - jest to krótko lub długoterminowy kredyt udzielany przez banki pod zastaw nieruchomości. Bank, zabezpieczając się na nieruchomości, ustanawia ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości, miedzy wierzycielem i dłużnikiem przez wpis do Księgi wieczystej. 

Ze względu na cel wyróżniamy różne formy kredytu hipotecznego.

Kredyt mieszkaniowy - to rodzaj kredytu hipotecznego zabezpieczonego nieruchomością. Środki przyznane przez bank muszą być wykorzystane na konkretny cel mieszkaniowy. Do kredytów mieszkaniowych zaliczamy m.in. kredyt z dopłatami rządowymi objęty projektem „Rodzina na Swoim”. Nasza firma pomoże Państwu w wybraniu najkorzystniejszego wariantu dopasowanego do Państwa indywidualnych potrzeb.

Kredyt mieszkaniowy może być przeznaczony na:

 • zakup lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego
 • zakup domu z powierzchnią handlowo-usługową
 • zakup kamienicy
 • zakup nieruchomości gruntowej
 • wykup mieszkania zakładowego
 • zakup nieruchomości od gminy
 • zakup nieruchomości wymagającej remontu
 • finansowanie przedpłat na poczet nabycia nieruchomości (domu lub mieszkania) od spółdzielni mieszkaniowej lub dewelopera
 • budowę / rozbudowę domu jednorodzinnego
 • dokończenie budowy / wykończenie domu
 • budowę domu z powierzchnią handlowo-usługową
 • remont lub modernizację nieruchomości
 • zakup czy adaptację pomieszczeń na cele mieszkalne

Kredyt refinansowy - to kredyt przeznaczony na spłatę zadłużenia hipotecznego, zaciągniętego w innym banku, z ideą uzyskania korzystniejszych warunków. Pozwala na zmianę banku oraz obniżenie kosztów Państwa zobowiązania. Pojęcie kredytu refinansowego jest również używane dla określenia celu kredytowania związanego z refinansowaniem kosztów poniesionych wcześniej na cele mieszkaniowe. Głównym celem tej formy kredytu jest:

 • spłata kredytu budowlanego lub mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku
 • zwrot udokumentowanych kosztów na zakup, budowę, wykończenie, remont posiadanej nieruchomości, poniesionych w ostatnich 12 lub 24 miesiącach (w zależności od banku)
 • refinansowanie wydatków na cele mieszkaniowe

Kredyt konsolidacyjny - jest to kredyt przeznaczony na spłatę kredytów i zobowiązań zaciągniętych w innych bankach, np.: kredytów samochodowych, konsumpcyjnych, mieszkaniowych, odnawialnych, kart kredytowych itp. Dodatkowo część kredytu można wykorzystać na dowolny cel. Kilka drogich kredytów i różnych zobowiązań można spłacić jednym kredytem - tańszym, z dłuższym okresem kredytowania i ze zdecydowanie niższą ratą.

Pożyczka hipoteczna - jest to kredyt zabezpieczony na nieruchomości (może to być także nieruchomość osoby trzeciej) przeznaczony na każdy, dowolnie wybrany cel. Pożyczka hipoteczna to zdecydowanie tańsza forma pożyczki gotówkowej.  Zabezpieczając się na nieruchomości zyskują Państwo na oprocentowaniu kredytu i ponoszą zdecydowanie mniejsze koszty. Ta forma kredytowania to wariant dla właścicieli nieruchomości w których tkwi „zamrożony” kapitał, do wykorzystania w każdej chwili i na dowolne potrzeby.

Kredyt gotówkowy – to krótkoterminowy kredyt bez zabezpieczenia. Najdłuższy okres na jak można zaciągnąć kredyt gotówkowy to 10 lat. Jego przeznaczenie nie musi być w żaden sposób udokumentowane. To, co wyróżnia kredyt gotówkowy na tle różnych pożyczek proponowanych na rynku, to fakt, że może on zostać udzielony tylko i wyłącznie przez bank. Kredyt gotówkowy może też być kredytem konsolidacyjnym czyli przeznaczonym na spłatę innych zobowiązań.